Kontakty · Odkazy · Pro členy · Kniha hostů
Novinky:
10.11.2022
Máme tady takový menší pokus o velký big band s termínem koncertu někdy před Vánoci, bohužel zatím ne moc úspěšný... Bližší info včas zveřejníme ;-)

Nejbližší vystoupení:
23.12.2022 - Jedovnice - Habeš

Kontakt:

ing. Jaroslav Šíbl
Mob: +420 604157085
Email: olsovenka@centrum.cz

             

 

 

 

 

 

 


Olšověnka  
dechová hudba   

Něco málo z historie
Historie kapely sahá hluboce do minulého století, dokonce tak hluboko, že někteří její členové ještě nebyli na světě při jejím založení. Přesné datum vzniku není nikde uvedeno, tuto informaci nenaleznete ani v místní kronice, nicméně je znám alespoň rok vzniku - 1980. Je to tedy neuvěřitelných 34 let a něco navrch...

Zakládající člen
Photo OneJediným členem, který je v kapele od jejího prvního dne, je kapelník ing. Jaroslav Šíbl, starosta Městyse Jedovnice. Největší zásluhu na vzniku kapely nese Jiří Gundacker, ředitel jedovnické Umělecké školy, který svůj život plně věnuje přípravě nových muzikantů. Už jen to, že nám pomohl natočit CD a sám řídí další dechovku v Jedovnicích, kapelu s názvem Bivojanka mluví za vše.

Od vzniku hrajeme na různých akcích v tuzemsku i zahraničí (např. Bulharsko, Německo, Rakousko, Slovensko a další), kde sklízíme velké úspěchy. O tom svědčí i to, že v některých místech hrajeme už poněkolikáté a pořád nás tam chtějí...

Prvním zpěvákem kapely byl Vašek Ševčík, majitel hudebního vydavatelství SURF, kde Olšověnka vydala svůj druhý titul Teče potůček bublavý.